kirkos2Με τον καλύτερο τρόπο ολοκληρώθηκε το 32ο Ράλλυ Φθιώτιδος για τον Λάμπρο Κύρκο! Έχοντας κερδίσει το Ολυμπιακό Ράλλυ, ο πρωταθλητής Ελλάδος των τελευταίων χρόνων οδήγησε με μαεστρία το Mitsubishi Lancer Evo IX στις ειδικές της Λαμίας και επικράτησε και στα δύο σκέλη του αγώνα, κάνοντας το 3 στα 3 στο φετινό θεσμό του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Ράλλυ. Αεροπορία πήγαιναν και οι Αναδιώτης-Μακρινός με το μικρό, αλλά θαυματουργό Renault Clio Sport. Πραγματοποίησαν εντυπωσιακή εμφάνιση και ολοκλήρωσαν στην πρώτη θέση της F2 και στην Πέμπτη της γενικής στο ασφάλτινο σκέλος. Με το νορμάλ Citroen Saxo που όμως είχαν δηλώσει στην Α6, οι Σύλλας-Κουκλιαμπής κέρδισαν την κατηγορία τους! Στην 11η θέση ολοκλήρωσε ο Γιάννης Ζούνης με το Subaru Impreza N12 στην όχι και τόσο αγαπημένη του άσφαλτο. Στο χώμα τερμάτισε όγδοος. Στο χωμάτινο σκέλος, η Ελένη Μαλακτάρη που καθόταν στο δεξί μπάκετ του Mitsubishi Lancer Evo IX του Άρη Μαγιάφη βρέθηκε στην τέταρτη θέση της γενικής, συνεχίζοντας τα θετικά αποτελέσματα. Στην πέμπτη θέση της Α5 τερμάτισε ο Δημήτρης Μαυρουδής με το Nissan Micra Kit Car αποκτώντας έτσι ακόμη περισσότερη εμπειρία. Αντίθετα, στην δεύτερη θέση της Α5 τερμάτισαν οι Θεοχαρόπουλος-Κότσαλης με το MG ZR 105, δείχνοντας εμφανή σημάδια βελτίωσης.

Άτυχος ήταν ο Γιώργος Φιλιππίδης με το Mitsubishi Lancer Evo IX της SMsport. Ο 38χρονος οδηγός είχε μια άτυχη στιγμή στην τελευταία ειδική του Σαββάτου, καθώς μια μικροέξοδος του στοίχισε την παρθενική του νίκη στο πρωτάθλημα. Την Κυριακή, ήταν ...γραφτό να εγκαταλείψει στη Γραμμένη, καθώς τούμπαρε και τις δυο φορές στη συγκεκριμένη ειδική διαδρομή, με αποτέλεσμα να τεθεί εκτός αγώνα. Πολύ θετική ήταν η εμφάνιση του Στέφανου Καμιτσάκη, ο οποίος βρισκόταν στην κορυφή του ασφάλτινου αγώνα, μέχρι να εγκαταλείψει από ένα πρόβλημα στον εμπρός δεξιό τροχό, μην μπορώντας έτσι να φτάσει στην προκαθορισμένη ώρα στο Service Park.